طراحی پست و استوری در اینستاگرام

اگر از کاربران وفادار و پر و پا قرص اینستاگرام باشید، حتما از فلسفه وجودی اینستاگرام آگاه هستید. اینستاگرام یک شبکه اجتماعی قدرتمند می‌باشد که پایه و اساس آن از طریق اشتراک گذاری عکس و فیلم (ویدیو) می‌باشد. گرافیک محور بودن، باعث گردیده است که طراحی پست اینستاگرام و یا ساخت کلیپ برای اینستاگرام بسیار پر اهمیت باشد. البته در اینستاگرام، بخشی به نام کپشن هم وجود دارد که محل درج محتوای متنی و توضیحات عکس و فیلم های شماست.

طراحی پست ثابت در اینستاگرام

هرکدام از انواع محتوا، روش طراحی و ساخت متفاوتی دارند. به عنوان مثال در طراحی پست اینستاگرام که تنها شامل یک عکس می‌باشد، می‌توان از المان‌های گرافیکی بسیار زیبا و چشم نواز جهت طراحی عکس برای اینستاگرام استفاده کرد. این طرح‌ها می‌بایست با توجه به هر حوزه کاری مشخص، به نحو خاصی طراحی گردند.

طراحی استوری ثابت در اینستاگرام

طراحی پست متحرک در اینستاگرام

در این روش، معمولاً تصاویری که در اختیار دارید و یا ثبت نموده‌اید، به صورت متحرک و بسیار زیبا در قالب یک ویدیو ایجاد می‌شوند. این شاخه از تولید محتوا را می‌توان موشن گرافیک هم نامید. چرا که در موشن گرافیک هدف طراح، ایجاد المان‌های متحرک از المان‌های ثابت همچون تصاویر معمولی است. بنابراین چنانچه قصد دارید به تصاویر خود زیبایی خاصی ببخشید و آنها را متحرک سازید، می‌توانید از سبک ساخت ویدیو با عکس استفاده نمائید.

طراحی استوری متحرک در اینستاگرام